• 665 611 079
  • EnglishFrenchGermanPolishSlovakUkrainian
14 czerwca, 2016 / Aktualności

W sobotę 11 czerwca 2016 w Burzynie odbył się III Bieg Burzyński im. prof. J. Sajdaka z REGATTA. Podczas święta biegania w dolinie rzeki Białej stawiło się blisko 400 biegaczy z różnych stron Polski (m.in. Warszawa, Rzeszów, Tarnów, Zakopane, Wrocław, Kraków, Nowy Sącz i innych) startujących na kilku dystansach.
Zawody rozpoczęły się od biegów dla dzieci rozgrywanych na stadionie sportowym – które rywalizowały na 4 dystansach (przedszkolaki, sz. podstawowe kl. 1-3, sz. podstawowe kl. 4-6, gimnazjum 1-3). Na mecie czekały na nich medale, słodycze oraz dyplomy. Najlepsi wśród dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe.
Dla dorosłych był przygotowany dystans 10 km w urozmaiconym terenie, w przepięknej scenerii u podnóża pasma góry Brzanki oraz Doliny rzeki Białej. Na starcie stawiło się 220 zawodników. Każdy z zawodników otrzymał oryginalny pakiet startowy w którym był okolicznościowy wieszak na medale, sól regeneracyjna Salco oraz torba bawełniana. (poniżej pakiet)

pakiety2

Wśród wszystkich najszybszy okazał się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic z czasem 35 min. 33 sek.(zwycięzca zeszłorocznej edycji biegu w Burzynie), 2 miejsce zajął zawodnik miejscowego klubu LKS Burzyn – Robert Makowiec, a miejsce trzecie wywalczył Robert Pasieczny z Gorzyc. Wśród kobiet triumfowała Lenka Wagner z Bobowej, a tuż za nią na metę wpadła zawodniczka LKS Burzyn – Joanna Wójcik, miejsce trzecie przypadło Monice Smutek z Nowej Jastrząbki.
Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny, a dla tych najbardziej zmęczonych czekała strefa relaksu gdzie można było skorzystać z darmowego masażu.

Tego dnia na polanie startowej na biegaczy i ich rodziny czekały również inne atrakcje m.in. specjalna strefa zabawa dla dzieci w które można było znaleźć m.in. ściankę wspinaczkową, kule wodne oraz inne atrakcyje.
Ponadto w ramach mini igrzysk sportowych dla dzieci i młodzieży – odbywały się różne konkurencje sportowe w których każdy otrzymywał drobny upominek. Wydarzenie było zrealizowane przy wsparciu finansowym województwa Małopolski, programu Regatta RUSZ SIĘ, Gminie Tuchów i lokalnych przedsiębiorców. Wszystkim ludziom dobrej woli oraz wolontariuszom dziękujemy i już dziś zapraszamy na 4 edycję biegu w 2017 roku.

Pełne wyniki z biegu głównego na 10km są dostępne na stronie – http://www.kepasport.pl/wyniki/

 

foto2foto1f6f7f5f4f3f2