Grupa organizacyjna naszego stowarzyszenia to zawodnicy, byli i obecni zawodnicy, trenerzy i instruktorzy od lat związani ze sportem i sami uprawiający wiele dyscyplin jako zawodnicy. To amatorzy, czujący sport oraz niosącą tym samym radość z jego uprawianie, czy to w formie wyczynowej, czy amatorskiej.

Zespół:
Założyciele stowarzyszenia „Kępa Sport” to Tarnowiacy, Elżbieta i Leszek Kępińscy, od wielu lat związani ze sportem.

Elżbieta Kępińska, była zawodniczka sekcji judo, po zakończeniu kariery uprawiająca amatorsko biegi w kilku dyscyplinach sportu. Dwukrotnie ukończyła katorżniczy „Bieg Rzeźnika”, wiele maratonów w narciarstwie biegowym, „Biegi Piastów”, pięćdziesięcio-kilometrowe biegi maratońskie w Austrii, Niemczech i Włoszech. Jednocześnie, wraz z mężem, prowadzi sekcję tenisa ziemnego skupiającą grupę około 40 dzieciaków. Jest instruktorką fitness.

Leszek Kępiński były zawodnik lekkoatletyki, specjalizujący się w biegach, po zakończeniu kariery trener sekcji lekkoatletycznej klubów Tarnovia oraz Unia Tarnów. Jako amator uczestnik wielu maratonów w Berlinie, Wiedniu, Hanowerze, Warszawie. Uczestnik aż 18 „Biegów Piastów” na najdłuższych dystansach i podobnych biegów w całej Europie. Założyciel i instruktor sekcji „UKS Kępa Sport” w tenisie ziemnym. Od 20 lat spiker sportowy obsługujący znaczące imprezy sportowe w całej Polsce.

Oboje założyciele prowadzą koło turystyczne „Hulaj Dusza”, które oferuje wiele wypraw turystycznych dla mieszkańców Tarnowa i okolic.