Ładowanie Wydarzenia

« Powrót

  • To event minęło.

XXXVII BIESZCZADZKI BIEG LOTNIKÓW

25 lutego 2024

Wydarzenie Nawigacja

WYDARZENIE ODWOŁANE!

Komunika organizatora:
„Szanowni uczestnicy i sympatycy Bieszczadzkiego Biegu Lotników
Z przykrością informujemy, że planowane zawody tj XXXVII BIESZCZADZKI BIEG LOTNIKÓW, które miały odbyć się 25.02.2024 r., zostały odwołane z powodu braku wystarczającej ilości śniegu oraz plusowych temperatur i nieustępujących opadów deszczu.”

ORGANIZATOR:

  • Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych

 

WSPÓŁORGANIZATORZY:

  • Stowarzyszenie Bieszczadzki Bieg Lotników
  • Polski Związek Narciarski
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustjanowej Górnej
  • Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne
  • Ustrzycki Dom Kultury
  • Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych
  • Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

MIEJSCE I TERMIN ZAWODÓW:

Trasy Biegowe pod „Żukowem” im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej

25.02.2024r. (niedziela)

 

CELE IMPREZY:

  • Cel sportowy i promocyjny;
  • Popularyzacja biegów narciarskich,
  • Upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • Wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników,
  • Promocja Ustrzyk Dolnych i Bieszczad,
  • Zdobycie punktów do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów
  • Cel upamiętniający;
  • Uczczenie tradycji Lotniczych w Ustjanowej Górnej,
  • Uczczenie pamięci Śp. Pana Stanisława Nahajowskiego

 

DYSTANSE I KATEGORIE WIEKOWE W BIEGU GŁÓWNYM:

K – Kobiety

M – Mężczyźni

Przedział wiekowy  Rocznik
K/M 1 do 29 do 1995
K/M 2 od 30 do 39 1994 – 1985
K/M 3 od 40 do 49 1984 – 1975
K/M 4 od 50 do 59 1974 – 1965
K/M 5 od 60 do 69 1964 – 1955
K/M 6 od 70 i więcej 1954 i starsi
  • Mężczyźni – bieg główny – dystans 20 km CL
  • Kobiety – bieg główny – dystans 10 km CL

ZAWODY BEZ KATEGORII WIEKOWYCH;

  • Bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego OPEN K/M – dystans 5km CL
  • Mistrzostwa Polski Pilotów OPEN 5km i OPEN 20km.

 

DYSTANSE I KATEGORIE WIEKOWE DZIECI, MŁODZIEŻY ORAZ NN

 DYSTANS PRZEDZIAŁ WIEKOWY ROCZNIK
3 km od 15 do 17 2007-2009
2 km od 12 do 14 2010-2012
2 km OPEN NN OPEN
1,5 km od 10 do 11 2013-2014
1 km od 8 do 9 2015-2016
0,5 km 7 lat i młodsi 2017 i młodsi

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do biegów dzieci i młodzieży przyjmowane będą do dnia 22 lutego 2024 r. Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: [email protected] – formularz zgłoszeniowy Excel dostępny na stronie internetowej www.bieglotnikow.pl

ZGŁOSZENIA DO BIEGU GŁÓWNEGO:

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 lutego 2024 r. przez formularz online na stronie: www.kepasport.pl

Pakiety startowe otrzymuje pierwszych 100 zawodników zgłoszonych do zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

24.02.2024 (SOBOTA)
GODZINA WYDARZENIE MIEJSCE
18:00 – 20:00 Wydawanie numerków startowych do biegu głównego i na dystansie 5km Szkoła Podstawowa w Ustjanowej Górnej

 

25.02.2024 (NIEDZIELA)
GODZINA WYDARZENIE MIEJSCE
8:00 – 11:00 Wydawanie numerków startowych trasy pod „Żukowem”
9:00 Złożenie kwiatów pod obeliskiem trasy pod „Żukowem”
START DZIECI, MŁODZIEŻY, OSÓB NN
Godzina startu Dystans Roczniki Płeć
09:30 3 km 2007-2009 DZ / CHŁ
09:50 2 km 2010-2012 DZ / CHŁ
10:10 2 km NN OPEN

 

DZ/ CHŁ

 

10:30 1,5 km 2013-2014 DZ / CHŁ
10:45 1 km 2015-2016 DZ / CHŁ
11:00 0,5 km 2017 i młodsi DZ / CHŁ
Rozdanie nagród dla dzieci, młodzieży, osób NN  – trasy pod „Żukowem”
START BIEGU GŁÓWNEGO
12:00 Start wspólny do biegu głównego

(Limit czasowy w biegu głównym 2,5 godz.)

OPEN KOBIET 10 KM
OPEN MĘŻCZYZN 20 KM
12:05 Bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego (start wspólny)  

5KM

14:30 Zakończenie zawodów i rozdanie nagród – trasy pod „Żukowem”

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW;

W ramach XXXVI edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników odbędą się;

  • Bieg o Puchar Stanisława Nahajowskiego – 5 km CL
  • Bieg dla osób niepełnosprawnych – dyst. 2 km
  • Zawody resortowe (regulaminy wewnętrzne) – Mistrzostwa Polski Pilotów dystans 5km i 20km.

 Miejsce startu

  • Stadion Biegowy – Trasy biegowe pod „Żukowem” – Ustjanowa Górna

XXXVII BIESZCZADZKI BIEG LOTNIKÓW

Liczba uczestników: 93
Lp Opłacone Dystans Imię Nazwisko Płeć Rok urodzenia Miejscowość Klub
1   20 km M / 10 km K Jarosław Makowiec M 1987 Tuchów  
2   20 km M / 10 km K Iwona Bednarz K 1984 Majdan Golczański Klub Sportowy Doliny Sanu iTanwi
3   20 km M / 10 km K Monika Ragan K 1988 Szyperki Klub Sportowy Doliny Sanu iTanwi
4 Tak 5 km Leszek Mańkowski M 1956 Podolany Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa
5 Tak 20 km M / 10 km K Adam Janda M 1975 Rzeszów  
6 Tak 20 km M / 10 km K Łukasz Krawczyk M 1986 Tomaszów Lubelski  
7   20 km M / 10 km K Mateusz Mateusz M 1984 Ustrzyki  
8   20 km M / 10 km K Roman Gajda M 1963 Jaszczew MUKS Podkarpacie Jedlicze
9   20 km M / 10 km K Stanisław Sowa M 1963 Rzeszów  
10   20 km M / 10 km K Robert Janocha M 1965 Krosno MUKS Podkarpacie Jedlicze
11 Tak 5 km Jolanta Chwostyk K 2001 Ustjanowa Górna Luks Lotnik Ustjanowa
12   5 km Marek Sadko M 1974 Żabno Dunajec Konary
13 Tak 20 km M / 10 km K Joanna Szybkowska-Szkliniarz K 1966 Kielce Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
14 Tak 20 km M / 10 km K Bogdan Kustroń M 1965 Krosno UKS Rymanów
15 Tak 5 km Jacek Bihun M 1971 Ustrzyki Dolne UKS Czarna
16 Tak 20 km M / 10 km K Ryszard Siwak M 1975 Krakow Team Ryś Ski
17 Tak 20 km M / 10 km K Sławomir Ostrowski M 1975 Rymanów  
18 Tak 5 km Józef Górny M 1949 Rzeszów Amator
19 Tak 20 km M / 10 km K Jacek Kochanski M 1959 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
20   20 km M / 10 km K Jacek Kochanski M 1959 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
21   20 km M / 10 km K Jacek Kochanski M 1959 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
22   20 km M / 10 km K Jacek Kochanski M 1959 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
23   5 km Jan Wojtkowski-Paczóski M 2010 Wańtuchy  
24 Tak 20 km M / 10 km K Tomasz Szeremeta M 1973 Wojtkowa  
25   20 km M / 10 km K Hanna Miszczak K 2006 Ustrzyki Dolne MKS Halicz
26 Tak 20 km M / 10 km K Piotr Sutkowski M 1963 Wiśniowa Lubomir Wiśniowa
27   20 km M / 10 km K Stanisław Ujma M 1956 Urzejowice  
28   20 km M / 10 km K Mariusz Pietrzkiewicz M 2005 Sanok SOSW SANOK
29   20 km M / 10 km K Michał Klimek M 2003 Sanok SOSW SANOK
30   20 km M / 10 km K Michał Rybak M 2006 Sanok SOSW SANOK
31   20 km M / 10 km K Szymon Hertig M 2006 Sanok SOSW SANOK
32   20 km M / 10 km K Daria Wroniak M 2005 Sanok SOSW SANOK
33   20 km M / 10 km K Kamil Domoń M 2007 Sanok SOSW SANOK
34   20 km M / 10 km K Oliwia Śliwiak M 2006 Sanok SOSW SANOK
35   20 km M / 10 km K Mateusz Bruss M 2007 Sanok SOSW SANOK
36   20 km M / 10 km K Dominik Głogowski M 2006 Sanok SOSW SANOK
37   20 km M / 10 km K Kinga Gergella K 1997 Zakopane TN Biegówki Wesoła
38   20 km M / 10 km K Dominik Szuba M 2008 Sanok SOSW SANOK
39 Tak 20 km M / 10 km K Jarosław Stan M 1966 Warszawa  
40   5 km Krystian Matuszewski M 1982 Myczkòw Old Spice
41   20 km M / 10 km K Marcin Węgrzyn M 1978 Nowy Targ MEG Centrum Szkoleń i Planowania Treningu
42   5 km Łucja Dul K 1984 Jarocin KS doliny Dany i Tanwi
43   20 km M / 10 km K Witold Nowak M 1971 Odrzykoń KrosSki
44   20 km M / 10 km K Edward Koprowski M 1964 Pasieki Rodzinny klub biegacza roztocze pasieki
45 Tak 20 km M / 10 km K Jacek Sieroń M 1965 Sandomierz Mosir/Tsa Sandomierz
46   5 km Roman Pokora M 1967 Ulanów KS Doliny Sanu iTanwi
47   5 km Krzysztof Cycak M 2000 Żubracze  
48   20 km M / 10 km K Robert Czekaj M 2010 Opole Kroski Remsport
49 Tak 20 km M / 10 km K Kamila Makarewicz K 1991 Lublin  
50 Tak 20 km M / 10 km K Paweł Jasiejko M 1985 Lublin  
51 Tak 20 km M / 10 km K Kamil Kubacki M 1983 Wola Michowa Nadleśnictwo Komańcza
52 Tak 20 km M / 10 km K Tomasz Spisak M 1968 Włocławek nie mam
53   5 km Paweł Pelczar M 1967 Krosno  
54   5 km Jan Wojtkowski-Paczóski M 1955 Wańtuchy  
55   20 km M / 10 km K Andrzej Trzeszczoń M 1976 Nowy Sącz  
56   20 km M / 10 km K Adam Kustroń M 1963 Krosno pulex
57   5 km Aneta Kuc K 1971 Ustrzyki Dolne ŚDS Ustrzyki Dolne
58   20 km M / 10 km K Mateusz Śliwiak M 1991 Ustrzyki Dolne ŚDS Ustrzyki Dolne
59 Tak 20 km M / 10 km K Dominika Dąbrowska-Duda K 1987 Korczyna KrosSki Remsport
60   20 km M / 10 km K Karol Maciejowski M 2003 Jedlicze MUKS PODKARPACIE JEDLICZE
61   20 km M / 10 km K Karol Maciejowski M 2003 Jedlicze MUKS PODKARPACIE JEDLICZE
62   20 km M / 10 km K Mária Semanova K 1968 Prešov Prešovská wolkerka
63   5 km Mária Semanvá K 1968 Prešov Prešovská wolkerka
64   20 km M / 10 km K Kamil Maj M 1978 Lublin  
65 Tak 20 km M / 10 km K Agnieszka Borsuk K 1972 Węglówka KrosSki REMSPORT
66 Tak 5 km Karol Fundanicz M 1997 Ustjanowa Górna  
67 Tak 20 km M / 10 km K Henryk Mussur M 1952 Krosno Mosir
68 Tak 20 km M / 10 km K Tomasz Kochański M 1974 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
69   20 km M / 10 km K Ladislav Maras M 1963 Prešov MARAS team
70 Tak 20 km M / 10 km K Dariusz Pasterczyk M 1973 Jedlicze Muks Podkarpacie Jedlicze
71   20 km M / 10 km K Tomasz Czech M 1979 Poraż ZKN Sokół Zagórz
72 Tak 20 km M / 10 km K DOROTA STOKFISZ K 1972 TOMASZÓW LUBELSKI  
73   5 km Robert Strzelecki M 1979 Ustrzyki Dolne  
74 Tak 20 km M / 10 km K Halina Zaborowska K 1964 Dębica Maratończyk Dębica
75 Tak 20 km M / 10 km K Robert Zaborowski M 1962 Dębica Maratończyk Dębica
76 Tak 5 km Marek Płeszka M 1977 Lutowiska Otryt lutowiska
77   20 km M / 10 km K Andżelika Szyszka K 1995 Ustrzyki Dolne MKS Halicz Ustrzyki Dolne
78 Tak 20 km M / 10 km K Ewa Marszałek K 1976 Rzeszów KrosSki RemSport
79   5 km Piotr Drąg M 1989 Krzaki Klub Sportowy Doliny Sanu i Tanwi
80   20 km M / 10 km K Kazimierz Grządziel M 1966 Poraż ZKN Sokół Zagórz
81 Tak 5 km Karol Kaczmarzyk M 1982 Radom Street Run Radom
82   5 km Mikołaj Konik M 2006 Stefkowa Luks Ustianowa
83   5 km Aleksandra Konik K 1975 Stefkowa Luks Ustianowa
84   20 km M / 10 km K Jacek Konik M 1975 Stefkowa Luks Ustianowa
85   20 km M / 10 km K Zuzanna Konik K 2000 Stefkowa Luks Ustianowa
86 Tak 20 km M / 10 km K Marek Rejus M 1958 Głogów Małopolski TKKF SOKÓŁ GŁOGOW MAŁOPOLSKI
87   20 km M / 10 km K Robert Gleń M 1976 Jedlicze MUKS Podkarpacie Jedlicze
88   5 km Stanisław Mandziuk M 1957 Łosiniec  
89   5 km Mateusz Mandziuk M 1990 Tomaszów Lubelski Rollspeed Team / Mulks Tomaszów
90 Tak 20 km M / 10 km K Dorota Rejus K 1960 Głogów Małopolski TKKF SOKÓŁ GŁOGOW Małopolski
91   20 km M / 10 km K Damian Kowalski M 1976 Tarnów  
92   5 km Jarosław Makowiec M 1987 Tuchów LKS Burzyn
93   20 km M / 10 km K Jarosław Makowiec M 1987 Tuchów LKS Burzyn

Szczegóły

Data:
25 lutego 2024
Typ:

Miejsce

Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Dolne,